Jesteś tutaj: Start / Biblioteka szkolna

11.00 – 16.00

7.00– 10.00

7.45 – 11.45

1. Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEN.
  2. Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie i pracownicy szkoły (czytelnicy).
  3. Czytelnicy mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z ustalonym harmonogramem. Harmonogram wypożyczeń jest umieszczony przed wejściem do biblioteki, na stronie internetowej szkoły oraz na gazetce w holu szkoły.
  4. Uczniowie oczekujący na wejście do wypożyczalni ustawiają się w korytarzu biblioteki, zachowując między sobą bezpieczną odległość (1,5 – 2 m).
  5. Czytelnik  przed wejściem do biblioteki powinien umyć lub zdezynfekować ręce. Obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust.
  6. W bibliotece może przebywać jednocześnie dwóch czytelników z zachowaniem odległości 1,5 – 2m od siebie oraz nauczyciela bibliotekarza.
  7. W przypadku wypożyczania lektury szkolnej przez większą liczbę czytelników danego oddziału, przewodniczący sporządza listę zapotrzebowania i przekazuje bibliotekarzowi. Bibliotekarz przygotowuje zamówione książki i udostępnia czytelnikom bezpośrednio w sali lekcyjnej, w której dany oddział przebywa.
  8. Czytelnicy mają możliwość wcześniejszej rezerwacji książek poprzez umieszczenie karteczki z zamówieniem (imię, nazwisko, klasa, tytuł) w koszulce przyklejonej na drzwiach wypożyczalni.
  9. Zwracaną książkę, do której należy włożyć karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą należy zostawić w pudełku, które znajduje się przy wejściu do biblioteki.
  10. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników są oznakowane datą zwrotu, odłożone w odrębne miejsce oraz poddane dwudniowej kwarantannie. Po tym okresie zwracane książki zostaną przeniesione do użytkowania w wypożyczalni.

Środa, 2020-10-28

Imieniny: Narcyza, Serafina

im. Jana Pawła II

43-190 Mikołów